Drukuj
Odsłony: 1065

Wychowanek daleszyckiej szkółki kolarskiej został wybrany do reprezentacji Polski! Szymon Maciejewski w biało-czerwonej koszulce wystartował już w dwóch prestiżowych wyścigach juniorskich i zdobywa pierwsze punkty w UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej).

Ostatnie sukcesy 17-latka z Daleszyc to efekt sześciu lat pracy. Szymon zaczął swoją przygodę z kolarstwem jako 11-latek – w tworzącej się wtedy szkółce KSKS w Daleszycach. - Przez cztery lata ćwiczył pod okiem twórców szkółki – Moniki Baćkowskiej-Barchan i trenerów Jana i Krzysztofa Baćkowskich – i zdobył chyba wszystko, co mógł wtedy zdobyć, wielokrotnie stając na najwyższym podium w międzywojewódzkich wyścigach – podkreśla mama Szymona, Edyta Maciejewska. Warto dodać, że trenerzy daleszyckiej szkółki zawsze podkreślali zaangażowanie i znakomitą współpracę z rodzicami zawodników – dzięki temu wsparciu możliwe było wiele wyjazdów i pierwsze wygrane, które zaowocowały dzisiejszymi wynikami.

Po zamknięciu tego etapu, również z sukcesami w ogólnopolskich wyścigach Szymon reprezentował klub Cyclo Korona Kielce, a kolejnym przystankiem w jego sportowej karierze jest klub Medisept Mayday Team w Lublinie, z którym w ostatnim czasie wygrał m.in. ogólnopolski Memoriał Kazimierza Kowalczyka.

Nowy etap w karierze Szymona otworzył się po sierpniowym występie w Górskich Mistrzostwach Polski, gdzie zdobył piąte miejsce i został dostrzeżony przez selekcjonera Kadry Narodowej Juniorów(U19). Po tym wydarzeniu zaczęły się zagraniczne wyścigi w koszulce z orłem na piersi.

Z początkiem października Szymon Maciejewski wystartował w wyścigu zaliczanym do Pucharu Narodów ,,Trofeo Saarland” w Niemczech, gdzie zajął drużynowo piąte miejsce, indywidualnie 13 w swojej kategorii wiekowej. Kilka dni później selekcjoner obsadził naszego juniora w znanej wśród kolarzy „etapówce” w Belgii ,,La Philippe Glibert”, gdzie na pierwszym etapie Szymon wrócił na szóstym miejscu, drużynowo w klasyfikacji generalnej 8.

17-latek z kolarstwem związał się nie tylko hobbystycznie: jest obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. A jakie ma plany na najbliższą przyszłość? - Sezon 2021 był dla mnie czasem zbierania doświadczeń, zrobiłem bardzo duży progres, było wiele poświęceń na codziennych treningach, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji. Ostatnie wyniki są zadowalające, więc mój główny cel na przyszły sezon, to być w top 10 w mistrzostwach Europy oraz wystartować z dobrym wynikiem w mistrzostwach świata. Chciałbym zdobyć upragnioną koszulkę mistrza Polski, by móc godnie reprezentować kraj na wyścigach. Szymon ma również nadzieję, że uda mu się  znaleźć sponsora, dzięki któremu będzie mógł stale poprawiać wyniki.

Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów!