Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpoczyna przebudowę ulicy Kleckiej na leśnym odcinku do Sukowa-Borków. Dla mieszkańców gminy Daleszyce oznacza to znaczącą poprawę alternatywnego połączenia ze stolicą regionu.

Gruntowa droga zyska asfaltową nawierzchnię na odcinku od posesji nr 28 przy Kleckiej do posesji nr 159a w Sukowie-Borkach. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, która będzie łączyć się z przebiegającą przez teren naszej gminy trasą Green Velo. Drogowcy zapowiadają budowę oświetlenia drogowego i przystanków autobusowych. Inwestycja ma być zakończona rok po podpisaniu umowy. W tej chwili kończy się postępowanie przetargowe, najniższą ofertę zaproponowała firma Trakt, która jest gotowa wykonać zadanie za nieco ponad 3,6 mln zł.

Nowe połączenie może być też pewnym ułatwieniem dla kierowców w czasie przygotowywanej już przebudowy drogi na Bukówce (od ronda Czwartaków do granicy Kielc) która po remoncie także usprawni mieszkańcom naszej gminy komunikację z miastem wojewódzkim.