Nadchodzi upragniony czas wakacji na który czekają wszystkie dzieci. Wczoraj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów zerówek.

Wszystko rozpoczęło się niczym na najlepszych studniówkach, na których nie może zabraknąć „Poloneza”. Wykonanie było perfekcyjne! Starsi koledzy mogą się śmiało uczyć od swoich młodszych kolegów i koleżanek. Następnie każda z trzech grup „zerówkowiczów” przygotowała wierszyki, które był skierowane to wszystkich widzów, a jak wiadomo na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć rodziców wśród których na twarzach była widoczna duma ze swoich pociech oraz wzruszenie.

Dzieci podziękowały za trud włożony w ich wychowanie przedszkolne swoim wychowawczyniom oraz dyrekcji ZSP w Daleszycach. Nie zabrakło pięknych kwiatów, które wyrażają bez słów jak wiele młodzi uczniowie zawdzięczają wszystkim osobom, które przez okres przedszkolny wspierały ich i zawsze dbały, aby w murach ich szkoły czuli się jak w domu.

Na uroczystości obecny był Pan Dariusz Meresiński Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, który skierował swoje słowa wdzięczności do dyrekcji, wychowawczyń klas, rodziców oraz przedszkolaków.

- Występ dzieci był przepiękny, myślę że wszyscy się wzruszyliśmy, bo trudno żeby nie zareagować na te wspaniałe występy, a trzeba powiedzieć że wykonane zostało dużo pracy, nawet patrząc na zaprezentowanego „Poloneza”. Piękne piosenki, piękne wiersze skierowane do nas wszystkich, jesteśmy naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Ale tak to już w życiu jest, że coś się kończy, coś się zaczyna, ale chciałbym bardzo gorąco podziękować zaczynając od Pań wychowawczyń klas 0, za to że wykonały ogrom pracy, za opiekę nad pociechami, za to że przygotowały dzieci w taki sposób, aby mogły pójść z podniesioną głową do pierwszej klasy szkoły podstawowej, bardzo wam za to dziękuję – mówił Burmistrz.

- Dziękuję również rodzicom, bo bez waszego wsparcia, też pewnie nie było by łatwo. Zawsze możemy na was liczyć, zawsze jesteście otwarci na każde słowo, każdą propozycję, za to z całego serce też wam pięknie dziękuję. Dziękuję Panu Dyrektorowi Maciejowi Mądzikowi oraz Paniom Dyrektorkom, za to że robicie wszystko aby warunki w przedszkolu czy w szkole były idealne i poświęcacie dużo czasu na to aby dzieci czuły się tutaj bezpiecznie. – dodał Burmistrz.

Na zakończenie skierował słowa do drogich przedszkolaków.

- Drogie dzieci coś się kończy, coś się zaczyna – pamiętajcie żeby ta przygoda i ten czas spędzony tutaj w przedszkolu - dobry czas, na długo pozostawał w waszych serduszkach, dziękuję wam za to że stworzyliście taką piękną rodzinę przedszkolną i życzę wam żebyście dalej tak pięknie jak to tej pory tworzyli tę rodzinę. Kochani dla wszystkich tutaj zgromadzonych życzę spokojny, bezpiecznych wakacji. Odpocznijcie od tego biegu codziennego, wracajcie wypoczęci, szczęśliwi i radośni w mury szkoły podstawowej w Daleszycach.

Kochane przedszkolaki nie pozostaje nam nic innego, żeby życzyć wam udanych i bezpiecznych wakacji, a my postaramy się żeby szkoła, którą przywitacie we wrześniu była gotowa na wasz powrót. Do zobaczenia!