Wirtualna „iskierka przyjaźni” dla osób z autyzmem dotarła do szkół i przedszkoli z terenu gminy Daleszyce. Nasi uczniowie z nauczycielami przyłączają się do ogólnopolskiej akcji „Jesteśmy z wami niebieskimi motylami”.
2 kwietnia, corocznie, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to bardzo dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, podkreślić problemy osób ze spektrum autyzmu. Mimo, że w tym roku w związku z pandemią edukacja w przedszkolu odbywała się w sposób zdalny, nauczyciele zaakcentowali ten dzień, chcąc nauczyć dzieci akceptacji, empatii, zrozumienia w stosunku do osób autystycznych.

Natomiast 14 czerwca Przedszkole w Daleszycach przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu #challengeniebieskiemotyle2021.

Celem przedsięwzięcia jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu i ich rodzinom. W odpowiedzi na nominację Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie, wszystkie grupy z naszego przedszkola podjęły się wykonania różnorodnych aktywności twórczych. Tego dnia dzieci i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne. Dominowały oczywiście niebieskie motyle wykonywane różnymi technikami. Dzieci zaprezentowały również „Taniec motyli”. Każda grupa przekazała pozdrowienia „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”. Do udziału w akcji zaprosiliśmy: panią Katarzynę Piątek z Punktu Przedszkolnego w Widełkach, panią Monikę Banasik z Punktu Przedszkolnego w Mójczy, Miejsko-Gminny Żłobek w Daleszycach.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku na kanale YouTube Przedszkole w Daleszycach, który jest podsumowaniem tego wyjątkowego dnia w naszym przedszkolu.

 

Anna Harabin i Jolanta Kwiecień-Pacierz, nauczycielki ZSP w Daleszycach