Ponad 240 osób uczestniczyło w integracyjnym Marszu Nordic Walking, jaki miał miejsce 23 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach. To już drugi „marsz po zdrowie” w naszej gminie – tym razem starsi uczestnicy na trasę wyszli ramię w ramię z młodszym pokoleniem. Ze wsparciem specjalistów od Nordic Walking poznali technikę maszerowania, poprawili kondycję, a przede wszystkim – doskonale się bawili, odnowili znajomości i nawiązali nowe kontakty. Piechurów powitał na starcie marszu burmistrz Dariusz Meresiński.

Entuzjastów aktywnego trybu życia wśród naszych seniorów nie brakuje, przybyło też młodych uczestników marszu i gości spoza naszej gminy, których serdecznie witamy i możemy się tylko cieszyć, że wszyscy dajecie nam tak dobry przykład dbania o własne zdrowie i samopoczucie – witał uczestników burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. – Ze swojej strony możemy Was za to zapewnić, że będziemy nadal starali się organizować tak ciekawe wydarzenia, bo najlepszą motywacją do działania dla nas jest to, co dziś widzimy: Wasze chęci, zapał i uśmiech. Oczywiście, maszerujecie dla zdrowia, ale przede wszystkim dobrze się bawcie, to na pewno zaprocentuje podwójnie.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com


Uczestnikom Marszu, jak w ubiegłym roku, towarzyszyła także radna Rady Powiatu Kieleckiego Anna Kosmala. – Marsz seniorów „z kijami” rusza spod Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach już po raz drugi, pierwszy miał miejsce we wrześniu, a więc dla naszych seniorów to wydarzenie już na stałe wpisuje się do kalendarza. Mam nadzieję, że będziemy się tu spotykać co roku, zawsze w tak dobrych nastrojach i świetnej formie – podkreślała radna.
Międzypokoleniowy Marsz zgromadził wielu mieszkańców gminy Daleszyce, ale zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli również seniorzy z gmin Łopuszno, Ożarów, Skarżysko-Kamienna, Raków, Zagnańsk, Sandomierz i Oksa, którym towarzyszyli także lokalni włodarze: piechurów dopingowali w Widełkach wiceprezydent Skarżyska Andrzej Brzeziński i wicewójt Zagnańska Stanisław Stępień. Podopiecznych mobilizowała także Renata Miszczuk, koordynatorka daleszyckich klubów seniora. Fachowe porady dotyczące techniki maszerowania przekazali uczestnikom instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Malownicza droga prowadziła przez widełczańskie łąki i lasy, najwytrwalsi pokonali kilka kilometrów. Na wszystkich piechurów na mecie czekał poczęstunek i pamiątkowe medale.
Organizatorem Marszu była fundacja Restart w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy w Daleszycach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Daleszycach oraz Stowarzyszeniem Czempion. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dariusz Meresiński, Burmistrz Miasta i Gminy w Daleszycach.