Szykujemy kolejne projekty drogowe w naszej gminie. Dotyczą rozbudowy drogi gminnej Słopiec-Ławy-Niwy oraz budowy nowych dróg wewnętrznych w Słopcu i Widełkach. Umowy na przygotowanie dokumentacji projektowych zostały już podpisane.

- W naszych planach jest wyasfaltowanie drogi gruntowej i budowa nowych dróg wewnętrznych. Mieszkańcy w efekcie realizacji naszych projektów zyskają sprawną i bezpieczną komunikację – mówi burmistrz Dariusz Meresiński. – Zależy nam, żeby nowe inwestycje drogowe w naszej gminie powstawały wszędzie tam, gdzie są potrzebne z punktu widzenia częstotliwości użytkowania i aby istniejące drogi były komfortowe i bezpieczne dla wszystkich użytkowników.

Dokumentacja projektowa zostanie przygotowana na rozbudowę drogi gminnej Słopiec-Ławy-Niwy (do pętli w Niwach). Droga ma ok. 440mb długości, obecnie nawierzchnia na tym odcinku jest gruntowa, po przebudowie będzie tu asfalt i utwardzone pobocza.

Ostatnie dwa zadania dotyczą przygotowania projektów budowy zupełnie nowych odcinków dróg wewnętrznych w miejscowościach Słopiec i Widełki. W Słopcu droga będzie miała 1100 mb, będzie budowana w dwóch etapach, natomiast krótszy odcinek ok. 285 mb powstanie w Widełkach-Łukawie.

Wykonawcą projektu jest Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie „Prosta-Projekt” z Chmielnika. Po przygotowaniu dokumentacji możliwa będzie realizacja inwestycji.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com