W naszej gminie rośnie już kolejnych 60 drzewek miododajnych, posadzonych w ramach corocznej akcji mającej na celu zwiększenie populacji pszczół. Nasadzenia są prowadzone w ramach współpracy z Powiatem Kieleckim. W tym roku na nasadzenia jesienne gmina Daleszyce otrzymała dotację w wysokości 2,5 tys. zł w ramach podpisanej w kwietniu umowy.

Drzewka są corocznie sadzone w miejscach publicznych w naszej gminie, kolejne będą rosły  na rynku i Placu Cedry w Daleszycach, przy szkole podstawowej w Brzechowie, przy punkcie przedszkolnym w Cisowie i w Sierakowie na działce wspólnoty wsi. Tej jesieni zasadziliśmy głogi, jabłonie, jarząby, klony, wierzby i lipy.

Nasadzenia drzew i krzewów miododajnych prowadzone przy współpracy powiatu i gmin mają na celu zwiększenie populacji pszczół, których liczba w ostatnich latach spada na skutek chorób rodzin pszczelich i stosowania pestycydów, oraz by zapobiegać wprowadzaniu silnie inwazyjnych obcych gatunków roślin.