Zajrzeliśmy do danych dotyczących ewidencji ludności w naszej gminie. Sprawdzamy m.in. jakie imiona dla dzieci wybierano w minionym roku najchętniej.

Stan ludności gminy Daleszyce wyniósł na koniec grudnia 2020 r., dokładnie 15 877 osób czyli o 112 osób więcej niż w roku 2019. Co ciekawe w tym gronie więcej jest kobiet (7 987) niż mężczyzn (7 890). W 2020 roku zmarło 179 osób. Urodziło się natomiast 145 dzieci: 75 dziewczynek i 70 chłopców. Pierwszy raz od kilku lat, liczba urodzeń w naszej gminie jest niższa od liczby zgonów. Jak widać w naszej gminie ciągle dominują kobiety.

Sprawdziliśmy również jakie imiona najchętniej nadają swoim dzieciom mieszkańcy gminy Daleszyce. Wśród dziewczynek najpopularniejszymi imionami w minionym roku były Antonina, Zuzanna, Aleksandra i Hanna. Rodzice decydowali się również nadać swoim córeczkom imiona takie jak: Jaśmina, Jagoda, Liwia, Otylia czy Carmen. Jeśli chodzi o chłopców, to zdecydowanie najpopularniejszym imieniem był Jan. W tym gronie znalazły się również imiona: Jakub i Antoni. Rzadziej spotykane imiona wśród chłopców to m.in. Maurycy, Nataniel i Jędrzej.

Każdy z samorządowców zabiega o to, aby „mieć” jak najwięcej mieszkańców - Dążymy do tego, aby powstawały lepsze warunki do życia, a co za tym idzie liczba mieszkańców w naszej gminie każdego roku stale wzrastała. Ma to duży wpływ nie tylko na budżet ale również na rozwój jak i dobre funkcjonowanie naszej gminy – podsumowuje burmistrz Dariusz Meresiński.