„Objazdowe wakacje 2021” zakończone. Finałowe spotkanie w Borkowie zgromadziło ponad sto osób. Wspaniałe wspomnienia na pewno zostaną też uczestnikom spotkań organizowanych w miejscowościach, do których tego lata dotarł Mobilny Klub Rodzinny „m-Gopsik”.

Akcja „Objazdowe wakacje” ma już w naszej gminie kilkuletnią tradycję. Każdego lata w teren rusza samochód „m-Gopsik”, który zatrzymuje się w kolejnych miejscowościach, żeby zachęcić najmłodszych mieszkańców spędzających wakacje w domach do wspólnej zabawy. W tym roku spotkania odbywały się pod hasłem „Tanecznym krokiem po Gminie Daleszyce”.

- W każdym odwiedzonym sołectwie odbył się krótki rajd po okolicy, podczas którego pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce opowiadali o  lasach i zwierzętach w nich mieszkających. Rajdy zakończone były zabawami na świeżym powietrzu oraz piknikiem – relacjonują organizatorzy. - Ostatni dzień akcji wakacyjnej odbył się 6 sierpnia w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Amazonka” w Borkowie. Dzieci powitał burmistrz Dariusz Meresiński, który przygotował dla uczestników niespodziankę w postaci lodów - pomimo deszczowej pogody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Specjalne podziękowania powędrowały do wszystkich sponsorów i osób zaangażowanych w zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci. 

Na uczestników akcji wakacyjnej czekało mnóstwo ciekawych zajęć, między innymi hipoterapia,  podczas której dzieci miały możliwość przejażdżki na koniach. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Spotkanie poprowadził specjalista do spraw animacji Krzysztof Jędrzejewicz, który integrował dzieci oraz dorosłych w różnych konkurencjach i zabawach.  Nie zabrakło również malowania na folii, przeciągania liny, baniek mydlanych oraz wielu innych atrakcji, prowadzonych przez pracowników MGOPS oraz MGOK. Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej poprowadzili konkursy dotyczące wiedzy o historii gminy Daleszyce. A skoro w haśle tegorocznej akcji był taniec, to nie mogło zabraknąć podbijającej świat piosenki Jerusalema, którą uczestnicy „Objazdowych Wakacji 2021” ćwiczyli w czasie spotkań w poszczególnych sołectwach pod okiem Haliny Górskiej.

W akcji uczestniczyły dzieci uczęszczające do świetlicy „Promyczek”, nowo powstałej świetlicy w Kranowie oraz pozostałych świetlic wiejskich z terenu naszej gminy. Organizatorem „Objazdowych wakacji” są pracownicy Świetlicy Integracyjno-Wspierającej „Promyczek” oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Nadleśnictwem Daleszyce. akcji patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com