Gabriela Kaczmarczyk, zawodniczka daleszyckiej szkółki kolarskiej Vento Bike Team wygrała Tour de Pologne Junior. To jeden z najważniejszych wyścigów dla dzieci i młodzieży, który towarzyszy narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Celem zawodów jest promocja młodzieżowego sportu i popularyzacja jazdy na rowerze.

Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów, które odbyły się od 11 do 15 sierpnia w Rzeszowie, Bielsko-Białej, Katowicach i Krakowie – młodzi zwodnicy mieli więc okazję sprawdzić swoje możliwości na różnorodnych trasach. Finał zawodów został poprowadzony po trasie, którą częściowo pokonywali także zawodowcy. W kategorii Młodziczek pierwsze miejsce zajęła Gabriela Kaczmarczyk, podopieczna trenera Krzysztofa Baćkowskiego i Świętokrzyskiej Fundacji Sportu w Daleszycach. Wychowanka szkółki Vento Bike Team tryumfowała także na poszczególnych etapach wyścigu, nie dając szans rywalkom w Rzeszowie, Katowicach i Krakowie.

- Dziękujemy naszej zawodniczce i trenerowi za najlepsze, bo przypieczętowane zwycięstwem emocje sportowe – pogratulował wyników burmistrz Dariusz Meresiński. – Mam nadzieję, że cel takich wyścigów, jakim jest promocja aktywnego spędzania czasu, został osiągnięty i kolejni młodzi mieszkańcy naszej gminy inspirują się dokonaniami Gabrysi i pozostałych wychowanków szkółki kolarskiej – i sami także coraz chętniej wsiadają na rower.