logotypy twarde projekty

Przeszklone piętro, nowa elewacja i dach z fotowoltaiką – siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach już daje wyobrażenie o tym, jak będzie się prezentować po zakończeniu trwającego remontu i rozbudowy. W przyszłym roku mieszkańcy naszej gminy dostaną wygodne i spełniające wymogi bezpieczeństwa miejsce do załatwiania urzędowych spraw. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i przyjazny dla środowiska naturalnego. – To będzie wizytówka naszego miasta i gminy, ale przede wszystkim zmieni się komfort obsługi klientów – podkreśla burmistrz Dariusz Meresiński.

Kompleksowa modernizacja była konieczna ze względu na zły stan techniczny i nieprzystosowanie 50-letniego budynku do potrzeb i obowiązujących przepisów o bezpieczeństwie pracy. Dzięki realizowanej inwestycji, uszkodzona elewacja została zmieniona, wymieniono też przeciekający dach oraz wadliwą instalację elektryczną. Koszty utrzymania zmniejszone zostaną dzięki nowemu systemowi ogrzewania, wymianie okien i wykonaniu izolacji ścian. Energia będzie czerpana z instalacji fotowoltaicznych.

- Budynek jest również dostosowywany do potrzeb osób niepełnosprawnych: przed wejściem zamontowane zostanie krzesełko schodowe, a wewnątrz budynku – winda. Korytarze są poszerzone, a pomieszczenia dostosowane do obowiązujących przepisów. - Projekt przebudowy powstał po uzgodnieniu wszystkich zmian z konserwatorem, aby nie zaburzyć estetyki i historycznego rysu daleszyckiego rynku – podkreśla burmistrz.

Prowadzone w obiekcie prace termomodernizacyjne zostały dofinansowane kwotą około 1,2 mln złotych (zwiększone dofinansowanie) ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Przebudowa ma się zakończyć do końca tego roku.