Już w najbliższy czwartek, 11.11, rozegrane zostanie największe w naszym kraju dyktando. Do wzięcia udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największych środków dla potrzebujących.

W rozwiązanie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11 listopada 2021 r. specjalne dyktando, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Pamiętano także o najmłodszych, dlatego przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To umożliwia włączenie się w akcję całą rodziną!

Środki przekazane przez portal Dyktanda.pl, powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel charytatywny lub społeczny, który zbierze najwięcej głosów od uczestników dyktanda.

Jak włączyć się w akcję?

  1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
  2. 11 listopada ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym.
  3. Między 16 a 21 listopada na www.dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!