Burmistrz Dariusz Meresiński wyróżnił pary małżeńskie z terenu gminy Daleszyce, które przeżyły wspólnie 25 lat. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Na przygotowanym specjalnie dla nich przyjęciu nie brakło tortu i lampki szampana, były kwiaty, posypały się najlepsze życzenia, a świętowanie zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.

Świętowanie Srebrnych Godów ma już w gminie Daleszyce kilkuletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku zaproszenie burmistrza do wspólnego uhonorowania rocznicy przyjęło 27 par.

Składając serdeczne życzenia długich lat w zgodzie i zdrowiu, burmistrz podkreślał, że Srebrne Gody to szczególny jubileusz. – Macie już za sobą wiele wspólnych doświadczeń, ale wiek wciąż młody, więc to jeszcze czas, kiedy codziennie świadomie podejmuje się decyzję o byciu razem. I każda taka decyzja buduje nie tylko związek, ale też całą naszą społeczność. To tutaj zdecydowaliście się założyć rodziny, osiedlić, zbudować domy. Dzięki Wam nasza gmina się rozwija i za to dziękuję – dodał burmistrz. Zdrowia, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy życzył małżonkom także obecny na uroczystości Rafał Siwonia, przewodniczący Rady Miejskiej w Daleszycach.

Przyjęcie odbyło się 5 listopada w restauracji Folkówka w Daleszycach. Z powodu obostrzeń epidemicznych, uroczystość Srebrnych Godów nie odbyła się w naszej gminie w 2020 roku, dlatego na spotkanie z burmistrzem zaproszeni zostali małżonkowie, którzy obchodzili jubileusz przed rokiem.