Rok 2021 to dobry czas dla młodzieżowych drużyn Spartakusa Daleszyce. Aktualnie w Akademii jest dziewięć grup dziecięco-młodzieżowych, z czego aż trzy zaliczyły w tym roku awans do wyższej ligi.

Obie drużyny Młodzików prowadzone przez Cezarego Ruszkowskiego oraz Pawła Tobołę zanotowały wspaniałe występy na zielonych boiskach. Młodzik Młodszy zdobył komplet zwycięstw, a w barażach w dwumeczu pokonał drużynę Pogoni Staszów 4-3. Zwycięstwo dało awans do II ligi Świętokrzyskiej Młodzika Młodszego. Dodatkowo królem strzelców został nasz zawodnik Wiktor Pakuła. Równie dobre występy zaliczyli Młodzicy Starsi, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie, co dało awans do I ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego.

- Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy. Widać jest ogromny postęp w grze chłopców, co nas bardzo cieszy. Nasi zawodnicy pokazują, że piłka nożna jest dla nich bardzo ważna, ale też potrafią się nią bawić i gołym okiem widać, że sprawia im to ogromną radość - zgodnie podsumowali trenerzy obu drużyn.

Obok młodzików świetnie spisali się również Juniorzy Starsi, którzy pod wodzą Marka Gołąbka oraz Arkadiusza Janaszka awansowali do Świętokrzyskiej Ligi Juniora Starszego. 

- To duże wyróżnienie dla tych chłopców. Ciężko pracowali na ten awans i jest on w pełni zasłużony - podsumowali trenerzy.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

- Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy wspierają naszą Akademię oraz pierwszą drużynę. Bez Waszej pomocy funkcjonowanie naszego klubu byłoby mocno ograniczone. Panie Burmistrzu, Partnerzy - dziękujemy, to nasz wspólny sukces - dodał Prezes Klubu Andrzej Hernik.

Akademia Spartakusa Daleszyce