Pracownicy daleszyckiego magistratu i jednostek pomocniczych Urzędu Miasta i Gminy po raz kolejny okazali wsparcie najbardziej potrzebującym – jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia przygotowali świąteczne paczki żywnościowe dla kilku rodzin i osób samotnych z terenu gminy Daleszyce. W tym roku samorządowcy przyłączyli się również do akcji „Paczuszka dla maluszka” i pomogli zebrać produkty dla najmłodszych.

Wśród pracowników Urzędu zebrane zostały artykuły żywnościowe i chemiczne, znalazły się też kosmetyki i słodycze, które na pewno przydadzą się podczas świąt Bożego Narodzenia i nie tylko.  - Mam nadzieję, że takich gestów pomocy w naszej gminie będzie coraz więcej. Niech nikt w te święta nie zostanie zapomniany – apelował burmistrz Dariusz Meresiński. - Ma to szczególne znaczenie w czasie trwającej pandemii, kiedy wiele osób pozostaje w domach ze względów zdrowotnych, albo pogorszyła się ich sytuacja materialna.

W akcję zaangażowali się pracownicy magistratu, radni oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Żłobek i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach. Zebrane produkty zostały przekazane do rodzin i osób samotnych wskazanych przez MGOPS. – Wszystkim za wsparcie gorąco dziękuję – podkreśla burmistrz. –Szczególnie podziękowania kieruję do darczyńców z terenu naszej gminy, którzy dostarczyli do nas produkty spożywcze oraz mnóstwo artykułów dziecięcych, którymi wspieramy akcję „Paczuszka dla maluszka”.